Ciapek vel Riki

  METRYCZKA

  • ID: 1793/2015
  • Wiek: 8 lat
  • Płeć: Pies
  • Status: Ma dom
  • Miasto: Tarnów
  • Województwo: podkarpackie
  • Rodzaj sierści: Krótkowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • Telefon: 662 850 245
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  Ciapek został znaleziony w październiku zeszłego roku na cmentarzu. Pani Agnieszka wzięła pieska na krótko do siebie bo nie miała sumienia zostawić go zziębniętego i przerażonego. Miała też obiecaną pomoc innej fundacji, piesek miał być u niej kilka dni, miał zostać zabrany... Tymczasem nie ma ani pomocy ani nic... Pani Agnieszka nie może zatrzymać pieska a jednocześnie wie, że warunki w schronisku nie dają nadziei na przyszłość dla tego sympatycznego psiaka. Pani Agnieszka została w sytuacji patowej. Szukamy dla pieska dobrego domu. Piesek ma do wycięcia guzka z uszkiem, poza tym jest w dobrej kondycji.

  Pani Agnieszka pisze :

  " Dopiero od niedawna zaczął reagować na swoje nowe imię. Ciapek jest psem spokojnym, nie narzucającym się (no chyba, że chodzi o jedzenie :) ), mimo swoich ośmiu lat jest całkiem energiczny, co widać na załączonych zdjęciach. Prawdopodobnie mógł być w jakiś sposób maltretowany, na początku był dość nieufny, przez długi czas trząsł się jak galareta, to były takie ataki, kiedy widać było że był przestraszony i niepewny, wtedy zaczynał się trząść. Bez przyczyny, wystarczyło zwrócić na niego uwagę, spojrzeć. Na początku zachowywał się jakby chciał być niewidzialny. Jest więc dość nerwowy, ale nie na zasadzie jakiejś agresji, bo jej w ogóle nie wykazuje. Gdy okazuje mu się serce, radość, on sam taki się staje, biega po domu, chwyta zabawki, chce się bawić. Ale niezadowolenie z naszej strony, gdy coś przeskrobał które okazujemy jedynie podniesionym głosem powoduje u niego powrót trzęsienia się. Nie wiem z czego to wynika, ale z pewnością nie ma łatwej przeszłości. Także trzeba uważać z okazywanymi mu negatywnych emocji. Nie jest to też pies wytresowany, zna w zasadzie jedną komendę"szukaj" i słowo "nie". Akceptuje inne psy bez problemu, nie wykazuje agresji w stosunku do innych ludzi, do obcych. W kontakcie z dziećmi jest cierpliwy, i absolutne zero agresji. Chętny do zabawy. Na spacerze nie ciągnie, choć najchętniej chodzi bez smyczy. Prawdopodobnie nie był do niej przyzwyczajony, jednak szybko załapał na czym to polega i teraz nie ma żadnego problemu. Lepiej nie puszczać go bez smyczy bo jest dość nieuważny. Jako jamnik również dość uparty i indywidualista. Na pewno nie nadaje się do domu z kotem, lekko mówiąc nie pała do nich sympatią, co widać na jego prawym oku, najpewniej jest to ślad po bliskiej styczności z pazurem kota. Chciał również zapolować na naszego szynszyla, także również trzeba uważać na gryzonie w domu.

  Ciapek choć żwawy i energiczny, nie jest 100% okazem zdrowia. Będę się jeszcze konsultować z lekarzem weterynarii w sprawie tego guza pod uchem. Również przesyłam zdjęcie gdzie widać jakich jest on rozmiarów. Z pewnością jest do wycięcia. Nie dostrzegam jednak innych poważniejszych problemów zdrowotnych."

  Riki rok w domu !

  23.02.2016

  12745908 991036220932696 5456032022617815156 n

   Jestem Riki ! właśnie minął rok ,szczęśliwy rok ,jak trafiłem do swojego domu !!! teraz życie jest piekne ! a ja miewam się dobrze ,mam zawsze pełną miskę pyszności ,swoje łóżeczko i przede wszystkim serca pełne miłości i ręce pełne czułości ,gotowe w każdej chwili przytulic ,posmyrać ,pogłaskać ,podrapać za uszkiem. Dziękuję FJN że pomogła mi znaleźć swoje miejsce w tym wielkim świecie. Pozdrawiamy serdecznie ; Riki i jego rodzin.

   

  Riki lansuje się świątecznie !

  26.12.2016

  Riki lansuje się świątecznie. Niebawem upłynie 2 lata od jego adopcji. Dzisiaj Riki to inny psiak ! Pozdrawiamy świątecznie rodzinkę Rikiego i Panią Agnieszkę, która jak pierwsza udzieliła mu pomocy.

   15621922 1210889598947356 263428126035696573 n  15590255 1210889635614019 5440320659134730332 n

   


   

  Dwa lata Rikiego !

  17.01.2017

  Mija dwa lata od adopcji Rikiego ! To wspaniały czas dla tego psiaka, zyskał dom o jakim mógł chyba tylko pomarzyć. Riki został znaleziony błąkający się po cmentarzu, uratowany przez Panią Agnieszkę a potem adoptowany przez Panią Teresę. Nie znamy historii tego psiaka lecz mieliśmy wpływ na to jaka przyszłość stała się jego udziałem. Wspaniale jest widzieć pieska, który wcześniej bez szans zyskuje nowe życie - godne życie. Losy Rikiego mamy okazję obserwować w KLUBIE JAMNIKÓW, gdzie Riki jest znaną postacią. Pozdrawiamy Panią Teresę, psiego przyjaciela Rikiego i oczywiście Panią Agnieszkę, która w pierwszej kolejności pomogła psiakowi nie pozostawiając go samego.
  "Dwa cudowne lata !!! Mija dwa lata jak zobaczyłam Rikiego i przeczytałam jego historię na stronie FJN. Od razu chłopak wpadł mi w oko :) i od razu chciałam przygarnąć ,przytulić i zapewnić bezpieczny ,kochający dom. Ale jednak w głowie pojawił się wielki znak zapytania ? czy dam radę ? czy Baygel ,beagle rozpieszczony do granic , zaakceptuje ? a przede wszystkim czy rodzina się zgodzi ??? tyle wątpliwości i czy Riki odnajdzie się z nami ??? Jednak podjęłam to wyzwanie ....... Pierwsza wizyta przebiegała dość spokojnie ,dopóki Riki nie zainteresował się miską Baygela. A w tej kwestii Baygel jest bardzo stanowczy a Riki nienauczony żadnych zasad ,tez nie dał sobie w kaszę dmuchać .... I w sumie byłam zrezygnowana. Jednak los tego małego pieska nie był mi obojętny .... Pani z Fundacji też tłumaczyła ,że takie zachowanie u psa ,,jedynaka,, zdarza się i na pewno jeszcze nie raz się powtórzy. Proponowała ,żebym się dobrze zastanowiła ,żebym nie rezygnowała !!! i jak widać ... przypadliśmy sobie do gustu od pierwszego spojrzenia. Rodzina wobec mojej stanowczej stanowczości była bezsilna a i Baygel zaakceptował ,może nie ma między nimi wielkiej miłości .... jest jednak szacunek i wzajemna akceptacja. A i Riki na spacerze potrafi bronić swojego Kolorowego brata ,w razie zagrożenia ze strony innego psa. To pewnie już skończę ,bo tak mogę pisać i pisać .... bo dla mnie to temat rzeka. Fundacja robi wiele dobrego i akurat dla Rikiego zaświeciła dobra gwiazdka. NIECH CI TA GWIAZDKA ŚWIECI JAK NAJDŁUŻEJ !!!"

  16107220 1395188507167510 3458016311645421931 o

  Read 3669 times
  Więcej w tej kategorii: « Tosia Cz - 134 »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie