Czoko

  METRYCZKA

  • ID: 2659/2016
  • Płeć: pies
  • Status: Ma dom
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Długowłosa
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  Czoko to jedno ze szczeniat Hery. Pochodzi z miotu odebranego interwencyjnie. Pieski są zdrowe, wychowywane przez matkę, coć dokarmiane przez opiekunkę w domu tymczasowym. Nie sa to jamniki. Matka jest mieszańcem jamnika i spaniela , ojciec nieznany. Pieski są urodzone 11 grudnia zatem do adopcji będą po 11 lutym, gdyż przyjmujemy, że okres wychowania i socjalizowania maluchów trwa minmum 8 tygodni. Po upływie tego czasu psiaki sa dobrze socjalizowane i gotowe do samodzielnego życia bez matki, choć oczywiscie czeka je dalsza socjalizacja w domu i nauka życia z czlowiekiem. Maluchy jedzą już same, sa rezolutne i zdrowe. W domu tymczasowym mialy kontakt z innymi zwierzętami: kotami, innymi pieskami. Pieski miały wczesną stymulację neurologiczną, które jest techniką wsparcia wychowawczego, ktora jest podobna do techik jakie są stosowane u niemowląt. Dla maluchów szukamy najlepszych domów. Prosimy o oferty osoby zdecydowane, odpowiedzialne i stosowne wiekiem. Nalezy pamiętać, że piesek żyje kilkanaście lat.

   Czoko to druga z mniejszych dziewczynek, malutka czekoladka. Tak pisze o niej opiekunka Ania :

  Choco - nasza malutka Czekoladka, zwana też Nutellą. Ma piękny czekoladowy odcień i uroczą białą skarpetkę na prawej tylnej łapce. Jest najmniejsza z miotu i najspokojniejsza z suczek. Dużo śpi, najchętniej na człowieku lub swoim większym rodzeństwie. Czekoladka to taka mała sierotka - często siada na środku szczenięcego kojca i zupełnie nie wie, w co śliczne łapeczki wsadzić. :-) Umie się też pięknie bawić, lubi łapać za paluszki i dawać opiekunom buziaczki.

  Opinia szkoleniowca o pieskach:

  Wszystkie maluchy zostały poddane obserwacji podczas wspólnej zabawy oraz swobodnej eksploracji terenu. Ze względu na zbyt młody wiek (ukończenie 5. tygodnia życia) wykonane zostały tylko elementy testów predyspozycji szczeniąt, w celu określenia ich temperamentu. Wnioski będą bardzo pomocne w doborze odpowiedniej rodziny dla każdego z nich.

  Ogólnie miot jest bardzo wyrównany pod względem zachowania. Wszystkie pieski są bardzo wesołe, odważne i ciekawskie. Jeden szczeniak jest znacznie spokojniejszy. Wszystkie są bardzo towarzyskie i w wysokim stopniu zainteresowane człowiekiem – inicjują kontakt, podbiegają, merdają ogonami i podążają za osobą, która je przywołuje. Nie boją się nowych bodźców (np. parasola itp.) oraz głośniejszych, niespodziewanych dźwięków. Mają kontakt z dorosłymi, zrównoważonymi psami oraz kotami. To sprawia, że przy odpowiednym, odpowiedzialnym prowadzeniu oraz starannej socjalizacji będą wspaniałymi psami rodzinnymi, dającymi swoim opiekunom mnóstwo radości.

  o Czoko

  Suczka jest wesoła i aktywna. Bardzo ciekawska, chętnie eksploruje otoczenie. W stosunku do człowieka jest przyjacielska i chętnie inicjuje kontakt. Pewna siebie i odważna. Preferowany dom z aktywnymi opiekunami, bez małych dzieci.

  -------------------------------------

  Osoby chcące adoptować szczenię muszą zdawać sobie sprawę z niedogodności jakie niesie ze sobą taka decyzja. Szczenię trzeba wychować i wszystkiego nauczyć. Wymaga to czasu i cierpliwości. Szczenię jest jak niemowlę wchodzi do nowego domu z zerową wiedzą o pożądnym zachowaniu. Taki piesek na pewno :

  1. Sika w miejscu gdzie aktualnie stoi - pod siebie.

  2. NIszczy wszystko co go otacza: żucie, gryzienie jest naturalną potrzeba małego pieska .

  3. Może zakłocać ciszę nocną, piszczeć - bo tęskini za mamą i stadkiem w ktorym do tej pory przebywał. Zmaina domu jest dużym stresem dla szczeniaka.

   

  Wszystkie pieski i suczki bedą miały w umowie adopcyjnej bezwzględny warunek kastracji / sterylizacji. po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Osoba ktora podpisze umowę i nie wywiąże sie ze zobowiązania poniesie konsekwencje w postaci utraty pieska i kary finansowej. Prosimy o dokladne zapoznanie sie z warunkami adopcji w zakladce > JAK ADOPTOWAĆ < Prosimy aby do adopcji aplikowaly osoby, które akceptują te warunki.

  Artykuly o szczeniętach i problemach jakie mogą wyniknąć z posiadania szczenięcia w domu

  przeczytaj o > ADAPTACJI SZCZENIĄT <

  przeczytaj o > ZACHOWANIACH I PROBLEMACH SZCZENIĄT <

  09.02.2016

  Kochani Czoko jako pierwsza wystartowała do nowego życia. Sunia zamieszkała w Warszawie. Będzie jedynym pieskiem w domu, jednynym,rozpieszczanym i kochanym na zabój. Czoko, teraz Nutka to jeden z 7 dzieciaków z interwencji. Pieski zostały sztucznie odkarmione ale przy mamie. Nutka wkroczyła w nowe życie odważnie. Jest przebojowa, pełna życia, nastawiona na zabawę i przygody. Życzymy Nutce wspaniałego życia a jej rodzinie samej radości. Dziękujemy Bardzo za dary dla pozostalych szczeniąt : karmę, podkłady, zabawki. Czoko nie mogła lepiej trafić !

  07.02

  08.05.2016

  Czoko vel Nutka Majówkowo

  Czoko była adoptowana jako pierwsza z miotu dlatego było najmniej jej zdjęć. Dzisiaj tak jak inne psiaki jest już podrostkiem.
  Różne oblicza Czoko vel Nutki !

  Zaczniemy od tego, co nie tylko ludzi dopada na wiosnę, czyli zakochana Nutka. Z tym labradorkiem zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia- potrafią leżeć 15 minut , patrząc sobie w oczka i tuląc się tak jak to widać na zdjęciach:)
  Świat wtedy dla nich nie istnieje- żadne inne psiaki, żadne gołębie- nic się nie liczy. Są cudowni w tym uczuciu:)

   13161949 1175087759177587 7603355535997476339 o

  Jak każdy psiaczek Nutka lubi też pospać:)
  Zwłaszcza raniutko, gdy nadchodzi pora spaceru- patrzy oczkami mówiącymi- daj mi jeszcze pospać!
  Za to w ciągu dnia uwielbia poleniuchować w słoneczku i wraz z nim się przemieszcza po pokoju:)

  13173159 1175087849177578 4988778496546904792 o

  A to Nutka rozrabiaka- ostatnio odkryła zabieranie rzeczy z garderoby i szafy- wystarczy chwila naszej nieuwagi i Nutka cała dumna zanosi zdobycz na swój kocyk.
  Zdarzyło się również raz podczas spaceru, iż jakaś Pani zachwycając się Nutką postawiła swoją reklamówkę z zakupami na ziemi... No i Nutka zdobyła kajzerkę. Śmieszne to było , bo akurat przed spacerem w domu rozmawialiśmy, że nie ma pieczywa i trzeba kupić.
  Oczywiście kocha też zabawę z innymi pieskami- biegają, szaleją, robią różne akrobacje. Na zdjęciu ze swoim rocznym kumplem bostonkiem.

  13139035 1175087905844239 2853405211471197808 n

  Nutka uwielbia też hasać w kwiatach i po trawach, taka z niej ogrodniczka.
  Na przykład na zajęciach w psim przedszkolu dużo fajniejsze jest kopanie dołów i jedzenie patyczków niż nudna nauka:)

  13147825 1175087899177573 7962735142306651333 o

   

  18.08.2016 

  Wakacyjne wieści od Czoko vel Nutki:
  "Dzień dobry!
  Nutka po ponad 6 miesiącach u nas. Nutka, Nutelka, Nucia.. tak na nią mówimy. Czasem też Samba, gdy zaspana wstaje i kręcąc boczkami obchodzi cały dom witając się z każdym i rozdając całusy. Niektórzy pytają, jaka to rasa, że taki wesoły pies. Z zainteresowaniem ale i dystansem nadal odkrywa świat. Wrażliwa na każdy dźwięk ( czasem bywa psem stróżującym:)) , zachłanna na długie spacery- ostatnio po rozległych polach i łąkach. Przyjazna i całuśna, choć potrafi jasno dać do zrozumienia, jak coś się jej nie podoba i nie odpowiada. Nucia niewątpliwe ma charakterek:) I nie - nie strzyżemy Nutki, taka jej piękna naturalna uroda.
  Pozdrawiamy serdecznie,
  Beata z Nucią:)"

  Słodka Czoko !

  06.2018

  Nasza słodka, czekoladowa dziewczynka - Czoko vel Nutka!
  Cieszymy się widząc całą siódemkę łobuziaków szczęśliwą i zdrową :) Dziękujemy Rodzinkom naszych dzieciaków za zdjęcia i listy!


  "Nazywam się Nutka vel Nutelka. Mam wielkie posłania –super kanapę w ciągu dnia, a w nocy wieeeelkie łóżko , tylko nie rozumiem, dlaczego ktoś tam ciągle siada albo kładzie się koło mnie i rozpycha!
  Lubię spać , oj tak! Czasami nawet miewam sny, wtedy przez sen wyję albo przebieram łapkami. Podobno czasami też bardzo głośno chrapię.
  Lubię sobotnie poranne spacery, wtedy wstępujemy z panią do piekarni i dostaję świeżutką kajzerkę, łażę z tą zdobyczą po całym domu i dumnie pokazuję gościom.
  Wieczorami park jest nasz! Lubię biegać – mam bandę super kumpli, są mieszańcami, zupełnie jak ja. Najbardziej super, jak uciekam któremuś galopem, a on mnie goni. Jestem zwinna, robię nagłe zakręty, zmyłki i wielkie koła.
  Lubię robić sztuczki – podawać łapkę, siadać, robić tunel, czołgać się, a nawet udawać, że "zdechłam" - trudno mi tylko opanować merdający ogon przy tej sztuczce i on mnie zdradza:)
  Czasami lubię zaczepiać domowników, zwłaszcza jak są skupieni na rozmowach i innych ważnych ludzkich sprawach – zabieram z garderoby rajstopy, rękawiczki, ale najzabawniej ukraść z łazienki papier toaletowy i przeciągnąć go aż do kuchni, niby domownicy się denerwują, ale ja tam wiem swoje – ledwo tłumią śmiech.
  Lubię wąchać. Każdy listek, milimetr trawy, chodnika - och, wtedy świat dla mnie przestaje istnieć.
  Czasem się trochę boję: psów rasy husky, wieczorami motorów przykrytych plandeką, pozostawionych bezpańsko reklamówek. Wtedy na wszelki wypadek szczekam."

  26169698 1782270485125975 6952092635578430736 n

  Galerie calego miotu

  Read 3560 times Ostatnio zmieniany niedziela, 07 styczeń 2018 09:07
  Więcej w tej kategorii: « Wacław Murzynek »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie