Miki

  METRYCZKA

  • ID: 2664/2016
  • Wiek: poniżej roku
  • Płeć: pies
  • Status: Ma dom
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Rodzaj sierści: Długowłosa
  • Osoba kontaktowa: Fundacja
  • Telefon: 600 140 914
  • E-mail: sumarta@o2.pl
  • PODSTAWOWE INFORMACJE

  Miki to jedno ze szczeniat Hery. Pochodzi z miotu odebranego interwencyjnie. Pieski są zdrowe, wychowywane przez matkę, coć dokarmiane przez opiekunkę w domu tymczasowym. Nie sa to jamniki. Matka jest mieszańcem jamnika i spaniela , ojciec nieznany. Pieski są urodzone 11 grudnia zatem do adopcji będą po 11 lutym, gdyż przyjmujemy, że okres wychowania i socjalizowania maluchów trwa minmum 8 tygodni. Po upływie tego czasu psiaki sa dobrze socjalizowane i gotowe do samodzielnego życia bez matki, choć oczywiscie czeka je dalsza socjalizacja w domu i nauka życia z czlowiekiem. Maluchy jedzą już same, sa rezolutne i zdrowe. W domu tymczasowym mialy kontakt z innymi zwierzętami: kotami, innymi pieskami. Pieski miały wczesną stymulację neurologiczną, które jest techniką wsparcia wychowawczego, ktora jest podobna do techik jakie są stosowane u niemowląt. Dla maluchów szukamy najlepszych domów. Prosimy o oferty osoby zdecydowane, odpowiedzialne i stosowne wiekiem. Nalezy pamiętać, że piesek żyje kilkanaście lat.

  Opinia szkoleniowca o pieskach:

  Wszystkie maluchy zostały poddane obserwacji podczas wspólnej zabawy oraz swobodnej eksploracji terenu. Ze względu na zbyt młody wiek (ukończenie 5. tygodnia życia) wykonane zostały tylko elementy testów predyspozycji szczeniąt, w celu określenia ich temperamentu. Wnioski będą bardzo pomocne w doborze odpowiedniej rodziny dla każdego z nich.

  Ogólnie miot jest bardzo wyrównany pod względem zachowania. Wszystkie pieski są bardzo wesołe, odważne i ciekawskie. Jeden szczeniak jest znacznie spokojniejszy. Wszystkie są bardzo towarzyskie i w wysokim stopniu zainteresowane człowiekiem – inicjują kontakt, podbiegają, merdają ogonami i podążają za osobą, która je przywołuje. Nie boją się nowych bodźców (np. parasola itp.) oraz głośniejszych, niespodziewanych dźwięków. Mają kontakt z dorosłymi, zrównoważonymi psami oraz kotami. To sprawia, że przy odpowiednym, odpowiedzialnym prowadzeniu oraz starannej socjalizacji będą wspaniałymi psami rodzinnymi, dającymi swoim opiekunom mnóstwo radości.

  Szkoleniowiec o Mikim :

  Najspokojniejszy z całego miotu. Podchodzi do człowieka i podąża za nim. Wolno reaguje. Przestraszony w sytuacji, w której doświadcza jednocześnie wielu bodźców. Uległy w stosunku do rodzeństwa oraz w stosunku do człowieka. Potrzebuje czasu, zachęty i wsparcia by się otworzyć. Najlepiej sprawdzi się w przewidywalnym i stabilnym środowisku, u cierpliwych opiekunów. Preferowany dom bez dzieci.

  Opiekunka o Mikim :

  "Miki Mikuś jest małym gapciem. Jest bardzo spokojny, zanim zacznie coś robić kilka razy to przemyśli. Jego ulubionym miejscem są kolana człowieka, a ulubionym stanem "bycie głaskanym". Sam nigdy nie zaczyna awantury, często bywa dręczony przez bardziej energiczne rodzeństwo. Kocha się przytulać do wszystkich żywych istot. Jest też najbardziej jamniczy ze wszystkich szczeniąt - ma najkrótsze nóżki i jest najmniejszy z miotu."

  --------------------------------------------------

  Osoby chcące adoptować szczenię muszą zdawać sobie sprawę z niedogodności jakie niesie ze sobą taka decyzja. Szczenię trzeba wychować i wszystkiego nauczyć. Wymaga to czasu i cierpliwości. Szczenię jest jak niemowlę wchodzi do nowego domu z zerową wiedzą o pożądnym zachowaniu. Taki piesek na pewno :

  1. Sika w miejscu gdzie aktualnie stoi - pod siebie.

  2. NIszczy wszystko co go otacza: żucie, gryzienie jest naturalną potrzeba małego pieska .

  3. Może zakłocać ciszę nocną, piszczeć - bo tęskini za mamą i stadkiem w ktorym do tej pory przebywał. Zmaina domu jest dużym stresem dla szczeniaka.

  Miki okolo 6,5 tygodnia

   

  Miki 7,5 tygodnia

  Miki 9,5 tygodnia


  Miki to najmniejszy z psiaczków. Jest podobny do mamy. Miki będzie cockerjamnikiem. Piesek jest prześliczny i kochany, jest też najspokojniejszy. Miki szuka domu na medal !

  Dom Mikiego !

  03.02.2015

  Miki to kolejny szczęśliwy psi dzieciak. Miki tak jak jego rodzeństwo wszedł w życie w w fatalnych warunkach. Urodził się w pseudohodowli z wycieńczonej matki. Wszystkie piseki zostaly sztucznie wykarmiome. Są zdrowe, radosne, otwarte. Miki trafil do domu w podwarszawskiej dzielnicy Konstancin. Zamieszkał z drugim psiakiem, który mamy nadieję będzie dla niego wparciem, kolega i przewodnikiem. Rodzina Mikiego szczęśliwa, bo psiaczek zachwycający. My też sie cieszymy. Wierzymy, że przed Mikim i jego rodziną wiele szczęśliwych chwil.

  12804710 1130645710288459 1249713859555054448 n

  ------------------------------------

  Pierwszy zajączek Mikiego !

  27.03.2016

  Poznajecie Mikiego ? To nasz młodociany podopieczny który od kilku tygodni cieszy się własnym domem. Miki świętuje święta ze swoim kolegą. Pozdrawiamy rodzinę naszego uroczego malucha i życzymy wszystkiego najlepszeg.

  Miki

  Wszystkie pieski i suczki bedą miały w umowie adopcyjnej bezwzględny warunek kastracji / sterylizacji. po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Osoba ktora podpisze umowę i nie wywiąże sie ze zobowiązania poniesie konsekwencje w postaci utraty pieska i kary finansowej. Prosimy o dokladne zapoznanie sie z warunkami adopcji w zakladce > JAK ADOPTOWAĆ < Prosimy aby do adopcji aplikowaly osoby, które akceptują te warunki.

  Artykuly o szczeniętach i problemach jakie mogą wyniknąć z posiadania szczenięcia w domu

  przeczytaj o > ADAPTACJI SZCZENIĄT <

  przeczytaj o > ZACHOWANIACH I PROBLEMACH SZCZENIĄT <

  Galerie calego miotu

  Read 5324 times Ostatnio zmieniany niedziela, 27 marzec 2016 21:05
  Więcej w tej kategorii: « Gustaw Suczka »

  ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
  89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

  SWIFT: INGBPLPW
  Fundacja Jamniki Niczyje
  ul Łagodna 85/4
  43-300 Bielsko Biała

  Logowanie