DINO

Dino nie nadaje sie do domu z dziećmi,raczej bardziej pasuje do samotnej osoby ze względu na swój zaborczy charakter. Niestety nie lubi psów,jeżeli sa w tym samym domu-atakuje je gdy tylko własciciel bardziej interesuje sie innym psem niż nim. Jeżeli pies sobie biega gdzies obok to go to raczej nie obchodzi,no chyba, ze podejdzie do jego "pańcia" to wtedy czuje sie "zagrożony" i zaczyna sie niepokoić, szczekać lub atakować. Niestety zachowuje sie  tak też w stosunku do ludzi. Gdy widzi ,że ktos podchodzi do jego "pańcia" potrafi zaatakować . W domu też nie pozwalał się wszystkim dotknąć. Nawet mojej mamie,która była jego ukochaną "Pańcią" nie pozwalał sie zgonić z fotela lub kanapy. Potrafił wtedy pokazać zęby. Tak jak rozmawiałyśmy Dino niestety "lubi" kury,kaczki czy nawet gołębie- jak ma możliwość to lubi na nie polować -chyba jak każdy jamnik. Dlatego raczej nie powinien go adoptować ktos kto posiada drób, ponieważ prędzej czy później będzie chciał   Dina oddać.

Warto, aby osoba ,która sie na Dina zdecyduje miała swiadomość, że niestety został on rozpieszczony ( czyt. troszkę źle wychowany)) i trzeba mu troche poswięcic uwagi i wprowadzic jasne reguły,których on ma przestrzegać. i naprawde trzeba byc z nim bardzo konsekwentnym gdyż jest to pies,który lubi dominować i szybko znajduje luki, które potem wykorzystuje na niekorzyść właściciela.

A tak poza tym to naprawdę fajny pies ;) Jest zdrowy,lubi sie bawic,uwielbia spacery, moze zostawac sam w domu,nie nabrudzi,nic nie pogryzie. Jedyny warunek- PAN ma byc tylko jego ;(  chociaż nie wątpię,że i tą wadę można by było u niego zmienić. Wydaje mi sie ,że to jest bardziej spowodowane jego brakiem pewności siebie , aniezeli wrodzona agresją.

Dlatego dobrze by było gdyby zainteresował się Dinem ktoś, kto juz miał jamnika i zna psychikę i charakter tej rasy.  

Czytany 3502 razy
Więcej w tej kategorii: « Waldi Piesek »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie