Misio

METRYCZKA

 • ID: 2681/2016
 • Wiek: 3 lata
 • Płeć: pies
 • Status: Ma dom
 • Miasto: okolice Wrocławia
 • Województwo: dolnośląskie
 • Rodzaj sierści: Długowłosa
 • Stosunek do dzieci: zachowuje się spokojnie w kontakcie ze starszymi dziećmi
 • Stosunek do ludzi: pozytywny, ale nieufny w pierwszym kontakcie
 • Stosunek do innych psów: pozytywny
 • Stosunek do kotów: negatywny
 • Poziom aktywności: bardzo wysoki
 • Kastracja / sterylizacja: tak

Misio to prześliczny, młody jamnik długowłosy standardowy. Ma 3 lata. Misio został przekazany do fundacji ponieważ jego własciciel poważnie zachorował i nie będzie mógł już opiekować się Misiem i jego kolegami. Wraz z Misiem przyjechały jeszcze dwa pieski : samiec Rudy i suczka Myszka. Wszystkie pieski są do adopcji. Każdy z nich trafi do najlepszego domu. Psiaki zostaną wydane po kastracji i sterylizacji. Pieski garną się do człowieka, potrzebują go bardzo. Nie zauwazyliśmy aby sprawiały jakiekolwiek kłopoty, jednak osoby chętne do adopcji muszą wziąć pod uwagę, że zmiana w życiu każdego zwierzka to stres. Dlatego możliwe jest, że mogą nastąpić przejściowe klopoty adaptacyjne, lecz nie sądzimy aby odbiegaly one od normy. Psiaki sa przemiłe - do kochania.

Kontakt w sprawie adopcji pieska wyłącznie poprzez wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. Fundacja skontaktuje się z wybranymi osobami a na pozostałe ankiety odpowie mailowo po zakończeniu rekrutacji.

>JAK ADOPTOWAĆ - PORADNIK<

>ANKIETA PRZEDADOPCYJNA<

Prosimy o zapoznanie się z zasadami adopcji i zgłoszenia osób, które je akceptują, rozumieją ideę adopcji i rolę domu adopcyjnego.

Opiekunka Karolina o Misiu :

Misio - to dystyngowany, dominujący jamniczek o bardzo przyjaznym nastawieniu do ludzi. Uwielbia przytulanie i głaskanie, kiedy zdejmie się z niego rękę, zaczyna się za nią oglądać i domagać, aby wróciła do głaskania. Pozytywnie nastawiony do wszystkich ludzi - przy pierwszym kontakcie merda ogonkiem i chce od razu wskakiwać na ręce, żeby rozdawać buziaki. Dobrze znosi jazdę samochodem - nie ma choroby lokomocyjnej choć chwilę czasu zajmuje mu zrelaksowanie się i pójście spać. Jest bardzo karny reaguje na komendę "fe". Wobec psów z domowego stada dominujący, na spacerze ignoruje inne psy. Ma lekki przodozgryz lecz to dodaje mu tylko uroku osobistego.

31.03.2016

Po miesiącu obserwacji psiakow musimy zweryfikować opis. Pieski okazały się dość  trudne a przyszłych właścicieli będzie czekała na pewno praca i socjalizacja. Podejrzewamy, że jamniczki /tzn. Rudy, Misio i Myszka / nie mialy za wiele kontaktu z człowiekiem i nie sa przez to dobrze zsocjalizowane. Wklejam opis szkoleniowca, który może wiele wnieśc do decyji ewentualnych adoptujących. Prosimy o zapoznanie sie z opisem. Dotyczy on braci Misia i Rudego.

RUDY I MISIO

"Oba psy zostały odebrane z komórki, gdzie przebywały bez kontaktu z ludźmi ani innymi psami. Nigdy nie mieszkały w domu. Nie znają miasta. Nie potrafią chodzić na smyczy. Obecnie przebywają w hoteliku.

W stosunku do człowieka są przyjazne. Jednak radość na widok opiekunki przejawia się poprzez nadmierną ekscytację, szczekanie, skakanie i podgryzanie. Trudno opanować wówczas ich emocje. Po kilku minutach uspakajają się jednak i są uległe. Akceptują dotyk, ale się go nie domagają.

W chwili obecnej nie mają kontaktu z dziećmi. Nie wiadomo jak mogłyby zareagować.

Psiaki wymagają bardzo starannej socjalizacji z miastem, ludźmi i innymi zwierzętami. Trzeba je nauczyć w zasadzie wszystkiego od postaw. Szczególnie ważna będzie także nauka czystości oraz nauka pozostawania w domu podczas nieobecności opiekuna (w warunkach hotelikowych jest to niemożliwe).Szukamy dla psów osobnych domów. Domów bez dzieci i innych zwierząt.Nowy opiekun musi mieć świadomość, że są to psy wymagające, których ułożenie zajmie sporo czasu, energii i cierpliwości. Wskazane będzie uczęszczanie na szkolenie z zakresu podstawowego posłuszeństwa".

 

01.07.2016

Misio to młody i ładny pies, ale... wymagający czasu, pracy i cierpliwości. Mieszkał dotychczas na wsi, na zewnątrz, bez kontaktu ze światem i z człowiekiem. Obecnie przebywa w hoteliku, gdzie powoli uczy się życia.

Misio jest nieufny w pierwszym kontakcie, nie podchodzi. Potrzebuje czasu, żeby zaufać człowiekowi. Gdy już pozna osobę jest przyjazny i kontaktowy.

Dogaduje się z psami. Zrównoważony psi towarzysz bardzo pomógłby Misiowi w aklimatyzacji.

Szukamy wyłącznie doświadczonego, aktywnego i wyrozumiałego opiekuna, gotowego na pracę z psem, którego trzeba nauczyć wszystkiego od podstaw. Zachowanie pieska wynika z dotychczasowych zaniedbań socjalizacyjnych.

Prosimy o kontakt wyłącznie osoby świadome i zdecydowane. Szukamy domu bez dzieci.

13522044 1208232679196428 7020832529455983477 n

 

05.03.2016

Sesja Misia.

20.07.2016

Misio nadal czeka na dom w hoteliku. Przed Misiem rysuje się wpaniała perspektywa o ile opiekun poświeci mu czas i uwagę. Misio wymaga socjalizacji ponieważ do tej pory nie żyl w domu z człowiekiem. Psiaczek w domowym hoteliku uczy się życia lecz z pewnością dzieło to powinien dokończyć dom adopcyjny. Misio szuka doświadczonego opiekuna, który prowadzi aktywny tryb życia. Więcej zdjęć i informacji można znaleźć w profilu pieska.
Obecne koszty utrzymania pieska w fundacji to około 2,5 tys zł / 5 mc pobytu w hoteliku ; koszty opieki weterynaryjnej ; kastracja / Gdyby ktoś zechciał pomóc Misiowi to podajemy konto do wpłat :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
---------------------------------------
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
---------------------------------------
w tytule : 'Darowizna Misio"

18.09.2016

Kochani oto Misio, fantastyczny młody psiak, wulkan energii. On czeka jeszcze na swoją szansę w fundacji. Misio jest z nami od kilku miesięcy. Trafił do fundacji z rodzeństwem, które znalazło już dom. Wiemy, że i dla Misia zabije czyjeś serce. Musiy jednak na to serducho troszkę poczekać. Czasami warto czekać... na tego właściwego ludzia.
Oto nowe informacje o Misiiu:
"Nowe, dobre wiadomości o Misiu. Otóż chłopak w domowym hoteliku zrobił duże postępy!
Misio jest pieskiem nieufnym w pierwszym kontakcie. Jednak gdy przełamie pierwszą niepewność szuka bliskości człowieka, domaga się dotyku i uwagi. Spokojnie zachowuje się w towarzystwie starszych dzieci (powyżej 10 roku życia).
Misiek jest psem bardzo aktywnym i dynamicznym. Potrzebuje długich spacerów, zabawy i zajęcia. Gdy nie zapewni mu się możliwości spożytkowania jego energii, sam „kreatywnie” znajduje sobie zajęcie ;)
Dobrze dogaduje się z psami, zarówno samcami, jak i sukami. Zrównoważony psi towarzysz byłby dla Misia bardzo wskazany.
Misio ma bardzo silny popęd myśliwski. Z dużą determinacją szuka kretów na działce, przekopuje ogród oraz węszy na spacerach. W związku z tym nie nadaje się do domu z kotami (które goni) oraz małymi zwierzętami (np. chomiki, króliki itp.).
Zachowuje czystość w domu, choć zdarzają mu się „wpadki”. Nauce czystości trzeba będzie jeszcze poświęcić trochę czasu, z czego nowy opiekun musi sobie zdawać sprawę.
Misio jest już gotowy, by rozpocząć życie w nowym domu ze swoimi ludźmi. Należy jednak pamietać, że jest psem wymagającym czasu i cierpliwości na początek, a w dalszej perspektywie pracy i zajęcia. Potrzebuje zdecydowanie aktywnego opiekuna. Za okazane serce z pewnością odwdzięczy się bezgranicznym przywiązaniem !"
Misio przebywa w domowym hoteliku. Miesięcznby koszt pobytu psiaka to 250 zł. Bardzo prosimy o wsparcie dla jamniczka :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
---------------------------------------
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
---------------------------------------
w tytule : 'Darowizna Misio"

14424924 1269090359777326 8949672559682016128 o

01.11.2016

Misio - cudny jamnik !
Przypominamy Misia, to prześliczny jamnior, który potrzebuje swojego człowieka na zawsze. Misio przyjechał do fundacji jako zagubiony, przestraszony dzikusek. Przebył długa drogę i dzisiaj psiaczek jest już zupełnie inny. Misio poczynił postępy i pragnie zamieszkać w swoim domu z osobistym ludziem. Dla psiaczka szukamy odpowiedzialnych i aktywnych opiekunów. Jamniczek potrzebuje dużo ruchu i czasu człowieka. Mile widziane osoby preferujące długie spacery, wędrówki. Liczymy, że ten wspaniały psiak znajdzie w końcu swojej miejsce na ziemi. Przy okazji przypominamy, że Misio od kilku miesięcy przebywa w domowym hoteliku. Koszt pobytu to 250 zł/ mc.

14907208 1311765175509844 361053511287914940 n

06.01.2017

Miso to prześliczny psiak, niestety mimo swej urody czeka na dom już kilka miesięcy. W fundacji piesek przeszedł proces adaptacji. Nie ma jednak oferty adopcyjnej dla Misia... Początkowe zainteresowani psiakiem wygasło. Tymczasem Misio to naprawdę fajny psiak lecz wymaga aktywnego opiekuna, który zapewni mu ruch i rozwój. Nie polecamy Misia do rodziny z małymi dziećmi z uwagi na jego temperament. Czy psiak znajdzie swoje miejsce na ziemi ? On bardzo potrzebuje człowieka. Prosimy o zapoznanie się z wszystkiemi informacjami o psiaku.Zgłoszenie do adopcji poprzez wypełnienie >ankiety przedadopcyjnej< oraz o zapoznanie się z >procedurami adopcyjnymi<

15895785 1386292931390401 8450939139568817544 o

wspólna galeria piesków

 

18.05.2018

Pierwsze urodziny Misia

Pamiętają Państwo Misia, który 2016 roku wraz ze swoim rodzeństwem Rudym i Myszką trafił pod opiekę Fundacji po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby u właściciela? Piesek wymagał socjalizacji i nauki wszystkiego od podstaw. Rodzina z domowego hoteliku, w którym zamieszkał jamniś poświęciła pieskowi wiele czasu, pracy i cierpliwości aby jamniś miał lepszy start w nowe, lepsze życie.

Dziś Misio obchodzi swoje pierwsze urodziny w swoim kochającym domu. Życzymy Misiowi i jego Rodzinie wszystkiego jamniczego.

Zamieszczamy również list od Dużych Misia oraz zdjęcia Naszego przystojnego solenizanta:

Mija prawie rok odkąd Misio jest z nami. Jest grzeczny oczywiście jak na jamnika przystało. Głaskanie to czynność, której oddawałby się 24 h/dobę z przerwami na jedzenie. Uwielbia spacery, choć początkowo odnosił się do nich bardzo nieufnie. Lubi tropić zwierzynę. Jest zawsze gotowy do podróży. Nie trzeba go specjalnie zapraszać do samochodu, wystarczy otworzyć drzwi, a on już zajmuje swoje miejsce i czeka na podróż. Niestety w dalszym ciągu jest bardzo nieufny w stosunku do innych ludzi, ale mamy nadzieję, że z czasem to się zmieni.

misio  1 rok male

Wakacje Misia !

08.09.2019

Taki oto wakacyjny obrazek przesłał do nas Misio, cudowny jamniczek, który zamieszkał w super domku a teraz podróżuje ze swoimi Dużymi ! Kiedyś sytuacja Misia i jego jamniczych towarzyszy była zgoła inna , psiaki mieszkały w komórce bez kontaktu z człowiekiem, w fundacji przeszły socjalizację i naukę życia w wydaniu domowym. Pozdrawiamy Dużych Misia !

Misio

 

Zapisz

Czytany 7677 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 wrzesień 2019 06:52
Więcej w tej kategorii: « Gacuś Rudek »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie