Moro - jamniczek z lękiem separacyjnym

Więcej
2018/03/15 10:29 #5962 przez Edyta
Moro to młody, śliczny jamniczek. Niestety Moro ma lęk separacyjny z którym nie poradzili sobie właściciele dlatego postanowiliśmy zabrać jamniczka do fundacji. Moro został kupiony z hodowli jako roczny psiak. Był słabo zsocjalizowany lecz te zaległości udalo się w dużej mierze nadrobić. Pozostał jednak lęk przed samotnością, który przekłada się na frustrację która podobno Moruś rozładowuje niszcząc różne rzeczy. Poza tym jamniczek jest bardzo miły, grzeczny, uroczy i kochany. Poszukujemy domu, który zmierzy się z takim wyzwaniem i który ma pojęcie o psychice psa. Chętnie dom, gdzie mieszka wielopokoleniowa rodzina i dziadkowie są zawsze w domu. Z czasem takie objawy lęku przed rozstaniem ulegają złagodzeniu a zaangażowany opiekun potrafi wypracować sposób postępowania z psiakiem. Psiak jest aktywny i bardzo lubi spacery dlatego powinien trafić też do aktywnego opiekuna.
Niestety Moro nie akceptuje innych psów dlatego powinien trafić do domu gdzie będzie jedynakiem ( ewentualnie można rozważyć adaptację Mora do zrównoważonej suczki )
Moro w fundacji jest od 15 grudnia 2017 roku i niestety dotychczas nie udało się znaleźć dla niego domu.
Wydarzenie ma na celu zintensyfikowanie poszukiwań odpowiedniego domu oraz zebranie funduszy na utrzymanie pieska w hoteliku. Miesięczny koszt pobytu : 300 zł
Obecne koszty Mora to ponad 1000 zł ( wraz z pokryciem kosztu kastracji )
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc dla chłopaka.
Konto :
ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286
SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała
paypal
poczta@jamnikiniczyje.pl
w tytule "Darowizna Moro"
kontakt w sprawie adopcji /pomocy : poczta@jamnikiniczyje.pl

profil pieska > jamnikiniczyje.pl/adopcje-jamnikow/pod-n...pieka/item/3065-moro

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/03/15 11:11 #5963 przez Edyta
Śliczny Moro czeka na nowy dom w hoteliku pod Łowiczem. Moro jest już pod naszą opieką jakiś czas i możemy powiedzieć o nim troszkę więcej. Najważniejszą z informacji jest ta , że jamniczek ma lęk separacyjny co oznacza, ze pozostawiony sam popada w rozpacz i frustrację, która prowadzi do zniszczeń w domu. Każda osoba ubiegająca się o adopcję tego psiaka powinna przemyśleć organizację opieki nad psiakiem pod tym kątem. Najlepiej byłoby aby Moro zamieszkał w rodzinie kilkupokoleniowej, gdzie w domu pozostają opiekunowie - seniorzy gdy inni idą do pracy, szkoły... Lęk separacyjny to problem, który zwiazany jest z negatywnymi doświadczeniami psiaka. W przypadku Mora prawdopodobnie związany z tym, że w okresie szczeniecym i jako wyrostek przebywał w zamkniętym kojcu co nie pozwalało mu na prawidłową socjalizację. Rodzina, która kupiła jamniczka nadrobiła wiele zaległości ale nie udalo się opanować lęku, co spowodowało, ze sytuacja przerosła opiekunów, którzy prowadzą intensywne życie zawodowe. Moro tym razem musi trafić w odpowiednie warunki, gdzie zostanie do końca życia: nie może to być dom, w którym nie ma nikogo przez kilka godzin . Wiemy, że istnieje w takim przypadku możliwożć wypracowania pewnego modelu postępowania z takim psiakiem ale związana jest ona z zaangażowaniem i pracą ze zwierzakiem. Takiego domu szukamy. Prosimy nie bagatelizować problemu, gdyż ze zjawiskiem niszczenia psa trudno się pogodzić.
Moro to aktywny bardzo dynamiczny pies. Chętnie biega, spaceruje, zapewne spełni się w różnego rodzaju zajęciach węchowych, zajęciach tropienia itp. Piesek akceptuje inne psy ( choć nie sympatyzuje z mniejszymi od siebie ) i jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Moro zachowuje czystość w domu. Jest praktycznie gotowy do adopcji : został zaszczepiony, wykastrowany, jest zdrowy. Czekamy na odpowiedni dom i poważne, przemyślanie oferty. Z uwagi na temperament i wiek psa prosimy o oferty domu osób stosownych wiekiem.Śliczny Moro czeka na nowy dom w hoteliku pod Łowiczem. Moro jest już pod naszą opieką jakiś czas i możemy powiedzieć o nim troszkę więcej. Najważniejszą z informacji jest ta , że jamniczek ma lęk separacyjny co oznacza, ze pozostawiony sam popada w rozpacz i frustrację, która prowadzi do zniszczeń w domu. Każda osoba ubiegająca się o adopcję tego psiaka powinna przemyśleć organizację opieki nad psiakiem pod tym kątem. Najlepiej byłoby aby Moro zamieszkał w rodzinie kilkupokoleniowej, gdzie w domu pozostają opiekunowie - seniorzy gdy inni idą do pracy, szkoły... Lęk separacyjny to problem, który zwiazany jest z negatywnymi doświadczeniami psiaka. W przypadku Mora prawdopodobnie związany z tym, że w okresie szczeniecym i jako wyrostek przebywał w zamkniętym kojcu co nie pozwalało mu na prawidłową socjalizację. Rodzina, która kupiła jamniczka nadrobiła wiele zaległości ale nie udalo się opanować lęku, co spowodowało, ze sytuacja przerosła opiekunów, którzy prowadzą intensywne życie zawodowe. Moro tym razem musi trafić w odpowiednie warunki, gdzie zostanie do końca życia: nie może to być dom, w którym nie ma nikogo przez kilka godzin . Wiemy, że istnieje w takim przypadku możliwożć wypracowania pewnego modelu postępowania z takim psiakiem ale związana jest ona z zaangażowaniem i pracą ze zwierzakiem. Takiego domu szukamy. Prosimy nie bagatelizować problemu, gdyż ze zjawiskiem niszczenia psa trudno się pogodzić.
Moro to aktywny bardzo dynamiczny pies. Chętnie biega, spaceruje, zapewne spełni się w różnego rodzaju zajęciach węchowych, zajęciach tropienia itp. Piesek akceptuje inne psy ( choć nie sympatyzuje z mniejszymi od siebie ) i jest bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Moro zachowuje czystość w domu. Jest praktycznie gotowy do adopcji : został zaszczepiony, wykastrowany, jest zdrowy. Czekamy na odpowiedni dom i poważne, przemyślanie oferty. Z uwagi na temperament i wiek psa prosimy o oferty domu osób stosownych wiekiem.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/03/15 11:17 #5964 przez Edyta
Faktura 1 : 220 zł Kastracja + profilaktyka

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/03/15 11:19 #5965 przez Edyta
Faktura 2 : 300 zł (hotelik 15.12-15.01 )
Faktura 3 : 300 zł ( hotelik 15.02.-15.03 )Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Krystyna
  • Gość
  • Gość
2018/06/19 12:58 #6080 przez Krystyna
Replied by Krystyna on topic Moro - jamniczek z lękiem separacyjnym
Bardzo prosze o kontakt w sprawie Moro. Mam doswiadczenie zarowno ze szczegolnie jamniczymi "Szczotkami", jak i z psami i kotami po przejsciach. Wszyscy zyja teraz zgodnie, choc poczatki byly bardzo trudne. Jestem przekonana, ze i on da rade sie zsocjalizowac. Czasem trwa to bardzo dlugo, ale sie udaje, trzeba mu dac tyle czasu ile potrzebuje, nic na sile. Bardzo prosze o kontakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Krystyna
  • Gość
  • Gość
2018/06/20 08:59 - 2018/06/26 20:18 #6083 przez Krystyna
Replied by Krystyna on topic Moro - jamniczek z lękiem separacyjnym
.
Ostatnia2018/06/26 20:18 edycja: Krystyna od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.526 s.
Zasilane przez Forum Kunena

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie