logo  Kopia

Jak mogą Państwo pomóc?

Fundacja działa w imieniu darczyńców i ludzi dobrej woli, wolontariuszy. Żadna fundacja nie istnieje sama przez się. Jest to przeważnie zespół ludzi dobrej woli uczestniczących w fundacji na różne sposoby. Każdy może znaleźć możliwości działania odpowiednie dla siebie. Podajemy kilka propozycji, lecz liczymy również na inicjatywę każdego, kto ma dobra wolę, pomysły, szeroki horyzont...

1 Pomoc Finansowa

2 Adopcje wirtualne

3 Transport

4 Domy tymczasowe

6 Informacje o jamnikach w potrzebie

7 Reklama naszej strony i działalności

8 Pomoc w ogłoszeniach dla jamników

9 Współpraca z Fundacją na różnych płaszczyznach

10. Pomoc rzeczowa

Większość propozycji wolontariatu jest przewidziana dla osób pełnoletnich, jeśli jednak nie spełniasz tego warunku, możesz pomoc w ramach wolontariatu internetowego.

 

1. POMOC FINANSOWA

Jeśli  chcesz i możesz wspomóc finansowo psy pod naszą opieką, zarejestruj się na naszej stronie zajrzyj na forum na wątki psów w potrzebie i wspomóż jednego z nich. Jeśli nie wiesz, który pies aktualnie potrzebuje wsparcia finansowego napisz lub zadzwoń do nas przedstawimy Ci jednego z nich. Można przekazać tez środki na cele statutowe, wtedy posłużą one np. działalności interwencyjnej, której podjecie zależy niejednokrotnie od finansów.

11892034 476101582554785 1393337496045584539 n

Darowizny na rzecz FUNDACJI JAMNIKI NICZYJE można wpłacać na konto

Zgromadzone środki finansowe przeznaczamy w szczególności na:

- utrzymanie podopiecznych w hotelach lub domach tymczasowych

- transport psów do nowych domów

- kastrację/sterylizację

- leczenie

Rozliczenie w postaci sprawozdań finansowych i merytorycznych znajdziecie Państwo w zakładce Sprawozdania

112 < klik

Aby wspomóc serwis można dokonywać wpłat na:

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

paypal:poczta@jamnikiniczyje.pl

Można dokonać tez wpłaty bezpośrednio z z naszej strony.

Klikając w okienko - JAMNICZA SKARBONKA - zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę swojego banku poprzez system dotpay, który jest zupelnie bezpieczną forrmą transferu środków.

Można również przekazać nam 1% ponieważ jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego.

Prosimy o zapoznanie się z zakładką > Przekaż nam 1% <

1 kopia


 

2. ADOPCJE WIRTUALNE

wirtualne adopcje < klik

Jeśli chcesz pomóc naszym podopiecznym, a z jakiś powodów nie możesz przygarnąć pod swój dach żadnego z nich, możesz adoptować zwierzę wirtualnie. Adopcja wirtualna to zobowiązanie do comiesięcznych wpłat na rzecz wybranego psa. Adoptowany wirtualnie jamnik dzięki swoim opiekunom ma na koncie środki pozwalające na jego utrzymanie w hoteliku lub domu tymczasowym, leczenie, pożywienie i socjalizację. Zastrzegamy sobie prawo do oddania Twojego wirtualnego podopiecznego do prawdziwej adopcji, jeśli znajdzie się na niego jakiś chętny, o czym oczywiście niezwłocznie poinformujemy wirtualnego opiekuna.

Adopcja wirtualna krok po kroku:

-Napisz maila z informacją, którego psa chcesz wspomóc i jaką miesięczną kwotę chcesz przeznaczyć na adres : poczta@jamnikiniczyje.pl

 

- Wpłacaj regularnie dowolną, zadeklarowaną kwotę na podane konto

Prawa osoby adoptującej wirtualnie:

  • W każdej chwili możesz zrezygnować z pomocy (powiadom nas o tym mailowo).
  • Każdy jamnik będący pod nasza opieką może mieć kilku opiekunów wirtualnych.
  • Przy prezentacji wybranego jamnika umieścimy Twoje imię i nazwisko bądź nick wraz z informacją, że jesteś jego wirtualnym opiekunem.
  • W każdej chwili możesz prosić o dodatkowe informacje lub zdjęcia swojego podopiecznego, możesz go również odwiedzić.Każdy pies będący pod nasza opieka ma swoje wydarzenie na faceebok lub wątek na forum, gdzie można śledzić jego losy.

 


 

3. TRANSPORT

Wielokrotnie zdarza się tak, że ten najlepszy domek na świecie znajduje się na drugim końcu Polski. Bywa też tak, że przyszli właściciele z różnych powodów nie mogą po psiaka przyjechać. Wtedy bardzo potrzebny jest transport psa do nowego domu. W takich sytuacjach korzystamy z pomocy wolontariuszy, którzy przewożą psa za zwrot kosztów, lub z usług osób tym się trudniących. Niestety zwykle czas potrzebny na dogranie sprawy niepotrzebnie wydłuża pobyt psiaka w schronisku.
Jeśli wybierasz się w podróż sprawdź dla jakich psów poszukujemy transportu. Twoja pomoc będzie nieoceniona :) Jeśli masz chwilę wolnego czasu i możesz pojechać z pieskiem pociągiem również zaoferuj swoją pomoc.

Jamnikobus  Kopia 2  Kopia

 


 

 

4. DOMY TYMCZASOWE

To jedna z najważniejszych i najbardziej potrzebnych forma pomocy. Jamniki bardzo źle znoszą pobyt w schronisku. Dlatego właśnie jeśli znajdziemy jamnika w schronie, staramy się zabrać go stamtąd jak najszybciej. Nie zawsze udaje się od razu odnaleźć odpowiedni dom. Niekiedy na adopcję pies czeka nawet kilka miesięcy.
Dom tymczasowy jest świetnym rozwiązaniem. Pies ma możliwość przebywania w normalnych warunkach, tymczasowy opiekun obserwuje psa a my mamy wiarygodne informacje z pierwszej ręki. Im lepiej znamy psa tym lepiej dobierzemy dla niego nowych właścicieli. Ludzie chętniej biorą psy z domów tymczasowych, z hoteli. Ciągle funkcjonuje stereotyp, że pies schroniskowy jest "niepewny", "zwichrowany", "nieobliczalny"?.

Fundacja wspiera domy tymczasowe na ustalonych warunkach, pies jest wówczas własnością fundacji i ponosimy za zwierzę pełną odpowiedzialność prawna, finansowa, inną. Umowa z każdym domem tymczasowym uwzględnia potrzeby i opiekuna i powierzonego psa.

Jeśli masz wolny kawałek podłogi i serca - możesz pomóc zostając domem tymczasowym.


Dom tymczasowy to szansa dla zwierzęcia.

DOM TYMCZASOWY= DAR ŻYCIA

Jesteśmy w ścisłym kontakcie z domami tymczasowymi - zawsze wspieramy radą, pomocą.

Domy tymczasowe podlegają dokładnemu sprawdzenia przed przyjęciem psa. Spisywana jest również umowa. Pies pozostaje własnością Fundacji Jamniki Niczyje do czasu adopcji .

 


 

5. INFORMACJE O JAMNIKACH W POTRZEBIE

Jeśli przeglądając strony internetowe natrafisz na informacje o jamniku w potrzebie KONIECZNIE DAJ NAM

ZNAĆ.

maszinfoojamniku

Jeśli zadzwoni do Ciebie ktoś, kto jest zmuszony do oddania swojego psa SKIERUJ GO DO NAS !

Jeśli dzwoni do Ciebie osoba poszukująca starszego szczeniaka bądź dorosłego psa - pamiętaj - zawsze wiemy o co najmniej kilku.

 


 

6. REKLAMA

Jeśli masz możliwość zamieszczenia naszego banera, linku, lub informacji o nas na swojej stronie, reklamy w gazecie lub serwisie internetowym skontaktuj się z nami.

ING BANK ŚLĄSKI Spółka Akcyjna
89 1050 1070 1000 0023 6437 4286

SWIFT: INGBPLPW
Fundacja Jamniki Niczyje
ul Łagodna 85/4
43-300 Bielsko Biała

Logowanie